ana sayfa > Haberler > Keçi sütünün sabunu da çıktı

Keçi sütünün sabunu da çıktı

Perşembe, 30 Ağu 2012 yorum ekle yorumlara git

Keçi sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü çocukların gelişimi için de oldukça faydalı olan keçi sütünden sabun da yapıldı.Peki keçi sütünden yapılan sabunlar neler vaad ediyor… İşte cevabı…

Cilt bakımı ve güzelliği için bulunmaz bir nimet olan keçi sütü sabunu aynı zamanda gençleştirici özelliğe de sahiptir. Yaşlanma etkilerini geciktirir ve pırıl pırıl bakımlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Keçi Sütü Sabunu Nedir:

Doğal keçi sütü ve zeytinyağı kullanılarak yapılan şifalı bir sabun olan keçi sütü sabunu, arındırıcı etkisi ile her yaş ve cilt tipi için güvenle kullanılabilir. Keçi sütü, cilde yararlı doğal protein ve yagları içerir ve pH seviyesi insan cildine benzer. Bu nedenle bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur. Keçi sütü doğal nemlendiricidir ve hassas ciltler için çok faydalı olur.

Keçi Sütü Sabunu Faydaları:

* Keçi Sütü Sabununun pH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle Keçi Sütü Sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.

* Keçi Sütü Sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür. Çünkü keçi sütü doğal nemlendiricidir.

* El yapımı Keçi Sütü Sabunu hassas ciltler için yararlıdır, çünkü alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.

* Akneye eğilimli ciltler için Keçi Sütü Sabunu yararlıdır, çünkü içerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.

* Keçi sütü alfa hidroksi asit içerir, bu asitler deri döküntüsü ve cildi ölü derilerden arındırır.

* Egzama kızarıklık ile kendini gösteren kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Keçi sütünün doğal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltır.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır:

Keçi sütü sabunu yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ılık ve yumuşak suda daha iyi köpürür. Kullanım sonrası kuru ve tercihen ahşap sabunlukta muhafaza edilmeli, direkt güneş ışığından korunmalıdır.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok